Z końcem roku 2019 doszło do dużych zmian organizacyjnych w fundacji Pogoń Szczecin Football Schools. Prezesem organizacji został Grzegorz Matlak, ponadto Pogoń Szczecin SA przejęła pełne zarządzanie nad fundacją.

Fundacja PSFS powstała w 2016 roku. Prowadzi działalność w całym województwie, obecnie w kilkunastu lokalizacjach. W każdej z nich treningi odbywają się zgodnie ze standardami i modelem gry stworzonym przez Pogoń Szczecin SA. Obecnie pod skrzydłami fundacji PSFS swoje umiejętności rozwija około ponad 600 dzieci. Zdecydowaną większość stanowią chłopcy, ale wśród trenujących są też dziewczynki. Swoje umiejętności i kompetencje stale podnoszą też trenerzy odpowiadający za konkretne lokalizacje w województwie.

Od listopada 2019 roku funkcję prezesa fundacji pełni Grzegorz Matlak. Dla byłego piłkarza Pogoni jest to powrót do struktur PSFS, gdyż 2016 roku współtworzył projekt od podstaw. Teraz, po ostatnich zmianach, staje na jego czele.
– Chcemy dalej mocno rozwijać Pogoń Szczecin Football Schools i przy współpracy z gminami aktywnie działać w całym województwie – mówi Grzegorz Matlak. – Poza tym przy Pogoni Szczecin budują się nowe obiekty treningowe, powstaje również baza w Kołbaskowie, co zwiększa możliwości również PSFS. Zależy nam na tym, by skupiać wokół Pogoni Szczecin jak najwięcej dzieci oraz dawać im możliwość treningu w standardzie Dumy Pomorza w ich miejscu zamieszkania. Wierzę, że ostatnie zmiany będą kolejnym pozytywnym kopem dla działań Pogoń Szczecin Football Schools.

Nowy prezes Pogoni ma duże doświadczenie w zarządzaniu projektami o podobnej charakterystyce. Od ponad 10 lat organizował młodzieżowe turnieje „Mini Mundial”, czy „Liga Narodów”, w którym udział brały dzieci z gmin z całego województwa. Dzięki poprzedniej pracy w PSFS doskonale zna z kolei strukturę i i sposób pracy fundacji.