Mocne wejście w miesiąc luty zaliczył zespół Orlików z Przecławia! Chłopcy wzięli udział w turnieju organizowanym przez OKS R-Football Goleniów.

Na hali w Goleniowie zameldowało się 9 drużyn, które w trzech grupach rywalizowały o wejście do fazy finałowej. Po dwóch fazach grupowych najlepszym zespołem z grupy F okazała się drużyna z Przecława, która razem z Brazil Da Bolą oraz gospodarzami – R-Football Goleniów trafiła do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Zespoły z drugich miejsc wylądowały w Lidze Europy, gdzie rywalizowały między sobą o miejsca 4-6, natomiast drużyny z miejsca trzeciego startowały o miejsca 7-9 w Lidze Polskiej.

Walkę o miejsca medalowe rozpoczęliśmy jednak od falstartu – po zaciętym meczu ostatecznie przegraliśmy 2:3 z zawodnikami z Brazil Da Bola, którzy chwilę wcześniej ponieśli porażkę 0:3 z gospodarzami z R-Football Goleniów. Sytuacja przed ostatnim spotkaniem wydawała się nad wyraz ciężka – musieliśmy wygrać z R-Football aż trzy-bramkową przewagą, co ostatecznie nam się udało!

Najpierw do siatki trafił Franciszek Bienias, następnie dwa trafienia z rzutów wolnych dołożył niewątpliwy bohater wczorajszego turnieju – Alfred Kusz, który tego dnia wyróżniał się nie tylko pięknymi interwencjami ale również trzykrotnie wpisał się na listę strzelców! Alfred został jednogłośnie wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. POGOŃ SZCZECIN FOOTBALL SCHOOLS  PRZECŁAW
2. OKS R-FOOTBALL GOLENIÓW II
3. BRAZIL DA BOLA
4. AP SOKÓŁ PYRZYCE
5. MKS INA GOLENIÓW
6. SALOS SZCZECIN
7. OKS R-FOOTBALL GOLENIÓW I
8. FALA MIĘDZYZDROJE
9. POLONIA PŁOTY

Dziękujemy wszystkim zespołom za zdrową sportową rywalizację, a gospodarzom za zaproszenie. Już w ten weekend meldujemy się na turniejach w Pasewalku i Schwedt!