Intensywny piłkarski weekend ma za sobą zespół Orlików z Przecławia, który zarówno w sobotę, jak i w niedzielę brał udział w turniejach halowych rozgrywanych na niemieckiej ziemi.

Sobotnim porankiem chłopcy stawili się w Ueckersporthalle w Pasewalku. Polska drużyna trafiła do grupy A, gdzie swoje spotkania rozgrywała z Pasewalker FV I, VFC Anklam II, SV Hanse Neubrandenburg oraz FSV Ueckermunde. Fazę grupową zakończyliśmy z jednym zwycięstwem i trzema remisami, co dało dopiero trzecie miejsce.

Pozostał lekki niedosyt, tym bardziej, że w ostatnim remisowym spotkaniu zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji. W fazie finałowej pokonaliśmy natomiast Pasewalker FV II i zapewniliśmy sobie miejsce V.

Nieco bardziej elektryzujący okazał się natomiast mocno obsadzony turniej rozgrywany w Schwedt. Udział wzięło siedem zespołów, które spotkania rozgrywały w formule każdy z każdym.

Nasi zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania – wygrali aż cztery spotkania, przegrywając zaledwie dwukrotnie, co dało ostatecznie bardzo satysfakcjonujące drugie miejsce! Warto dodać, że nasi chłopcy jako jedyni byli w stanie pokonać zwycięzców turnieju – BFC Dynamo Berlin, którzy ulegli nam 0:1.

Klasyfikacja końcowa:

1. BFC Dynamo Berlin

2. PSFS Przecław

3. Football Academy Szczecin

4. 1. FC Neubrandenburg 04

5. FC Schwedt I

6. Penkuner SV

7. FC Schwedt II