Ścisła współpraca z OKS Kasta Szczecin Majowe weszła w życie.

W ostatni czwartek dyrektor Pogoń Szczecin Football Schools – Marcin Kmieć, prezes Kasta Szczecin Majowe – Artur Brończyk oraz trener Krzysztof Lisiński podpisali umowę o współpracy pomiędzy klubami. Umowa umożliwi wspólne organizowanie treningów dla dzieci od 3 do 14 roku życia oraz dalsze kształcenie młodzieży po 14 roku życia w OKS Kasta Szczecin Majowe.

„Dla naszego klubu, współpraca ze szkółką największego klubu w regionie jest swego rodzaju promocją oraz ogromną szansą dla mniejszych, osiedlowych klubów jak nasz. Posiadanie w swoich strukturach zawodników, którzy przechodzą pełne szkolenie piłkarskie we wszystkich kategoriach wiekowych pozwoli nam wyjść z poziomu regionalnego/okręgowego i próbować swoich sił na szczeblu wojewódzkim. Mam nadzieje, że z oferty skorzysta głównie młodzież z Prawobrzeża Szczecina, na dzień dzisiejszy jesteśmy jedynym klubem posiadającym taką umowę, myślę, że wspólnie wyszkolimy wspaniałych piłkarzy, którzy w przyszłości zasilą kadry MKS Pogoń.

OKS Kasta Szczecin Majowe jest jednym z najmłodszych klubów obecnie występujący w A klasie, dlatego tym bardziej jestem dumny z podpisania umowy właśnie z nami. Dodam jeszcze, że w  niedalekiej przyszłości planujemy rozbudować infrastrukturę na „Komin Arenie” w sposób który umożliwi trenowanie całoroczne” – powiedział Artur Brończyk, prezes OKS Kasta Szczecin Majowe.

„Współpracujemy jako Fundacja z wieloma partnerami w regionie, natomiast w samym mieście Szczecin nie mieliśmy oficjalnego porozumienia” – mówi Marcin Kmieć, dyrektor Pogoń Szczecin Football Schools. – Prezes Artur Brończyk z dużą aprobatą podchodzi do projektu PSFS. Znaleźliśmy wspólne tematy i możliwości dla dzieci i młodzieży. „Taka postawa sprawia, że razem możemy zrobić jeszcze więcej w zakresie szkolenia dzieci, a przede wszystkim spowodować, iż aktywność fizyczna będzie na stałe wbudowana w codzienne funkcjonowanie. Śmiało można powiedzieć, że hasło „Razem Jesteśmy Drużyną” staje się żywe. Współpraca między nami na wymierny aspekt również pod względem kontynuacji treningów już w samym klubie. Można z całą pewnością  stwierdzić, iż Pogoń ugruntowała swoje działanie na Prawobrzeżu!”

 

Cele współpracy

Współpraca między PSFS a Kasta Majowe Szczecin ma na celu przede wszystkim danie zawodnikom możliwości ciągłości szkolenia, aż do wieku seniora. Obie strony obrały wspólny cel który ma dać satysfakcję naszym podopiecznym. Każdy zawodnik trenujący w PSFS będzie mógł kontynuować przygodę piłkarską w zespołach Kasty Majowe już w kategorii młodzik starszy.

„Celem naszym jest stworzenie na prawym brzegu Szczecina bazy treningowej, gdzie dzieci w każdym wieku będą mogły rozwijać swoją pasje do piłki nożnej pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. A w dalszym etapie będą mogły zasilić 11-osobowe zespoły Kasty i pomoc walczyć o jak najwyższe cele” – tak o współpracy mówi Dominik Rutkiewicz – trener koordynator Pogoń Szczecin Football Schools.

„Cały proces to była droga, którą udało się szybko przejść  w maju z koordynatorem Dominikiem Rutkiewiczem rozmawialiśmy o możliwości zapewnienia najstarszym zawodnikom z PSFS rywalizacji ligowej w barwach Kasty, a po trzech miesiącach mamy podpisane porozumienie, z mocno dopracowanymi szczegółami. Obie strony dzięki tej współpracy robią krok do przodu, a z  czasem na pewno będzie można jeszcze coś dodać lub poprawić. Jako trener pracujący i w Pogoń Szczecin Football Schools i w Kaście Szczecin Majowe będę blisko przyglądał się tej współpracy i przekazywał do obydwu klubów swoje spostrzeżenia” – dodaje trener PSFS Krzysztof Lisiński.

 

Cała kadra Pogoń Szczecin Football Schools jest mocno zdeterminowana, by owoce współpracy obu klubów jak najszybciej ujrzały światło dzienne.