Wszystkie zajęcia prowadzone przez Fundację Pogoń Szczecin Football Schools skierowane są zarówno do chłopców, jak i dziewczynek. Bez względu na sprawność fizyczną czy miejsce zamieszkania.

Zajęcia treningowe są zbudowane na podstawie Modelu Szkolenia Pogoń Szczecin Football Schools oraz Programu Szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej, w oparciu o Program Szkolenia Akademii Młodych Orłów. Obecnie są prowadzone w Dobiegniewie, Dobrej, Gryfinie, Płotach, Przecławiu, Stargardzie, Stepnicy, Szczecinie, na prawobrzeżu Szczecina oraz w Widuchowej.

– W miastach takich jak Dobiegniew, Dobra, Stepnica czy Stargard nasza współpraca nie byłaby możliwa, gdyby nie chęć rozwoju miejscowych klubów, które są otwarte dla Pogoni Szczecin. Wiemy, że kluby z którymi współpracujemy, czyli Błękitni Dobiegniew, Ehrle Dobra, Zalew Stepnica czy rozpoczynająca z nami współpracę Kluczevia Stargard, widzą jakie korzyści płyną z naszej ścisłej współpracy – powiedział Dominik Rutkiewicz z PSFS.

Treningi indywidualne, skierowane dla wszystkich chętnych od 7 roku życia, niezależnie od umiejętności oraz przynależności klubowej, mogą odbywać się na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są na podstawie konspektów szkoleniowych przygotowanych według Modelu Treningu Indywidualnego Akademii Pogoni Szczecin. Trening indywidualny, podczas którego trenuje się słabe i mocne strony zawodników, to idealne uzupełnienie treningu klubowego.

Piłkarskie Przedszkola to program zajęć ogólnorozwojowych inspirowany piłką nożną. Zajęcia, podczas których dzieci przenoszą się w zaczarowany świat bajek i spełniają swoje marzenia. Przez zabawę wszyscy uczestnicy kształtują swoją koordynację, równowagę, rozwijają zdolności manualne oraz pracują nad swoją koncentracją i wytrwałością. Na każdych zajęciach w różne formy ćwiczeń wplatane są ćwiczenia piłki nożnej.

Od września pod patronatem Pogoń Szczecin Football Schools funkcjonuje I klasa sportowa w SP nr 51 w Szczecinie. Z ramienia klubu osobami odpowiedzialnymi za organizację procesu szkolenia w klasach sportowych Szkoły Podstawowej nr 51  pod patronatem Pogoń Szczecin Football Schools są trener Tomasz Bielecki – koordynator ds. piłki nożnej SP 51 i trener specjalizacji, trener Robert Skok – trener specjalizacji oraz Marcin Tylutki – trener podstawy programowej.

To nie wszystko! Słyszeliście o Pogoń Baby? Tak, nadal prowadzone są nabory na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej! Mogą w nich wziąć udział zarówno chłopcy, jak
i dziewczynki wraz ze swoimi rodzicami, którzy biorą aktywny udział w treningu. Projekt skierowany jest dla dzieci urodzonych w 2017, 2018 oraz 2019 roku. Zajęcia prowadzone są na hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 68 przy ul. Zakole 1A oraz na hali sportowej przy ul. Małopolskiej 22 w Szczecinie.