5-lecie działalności Pogoń Szczecin Football SchoolsWielkimi krokami zbliżają się 5 urodziny Pogoń Szczecin Football Schools. Choć na dokładne podsumowania nadejdzie czas we wrześniu, to już dzisiaj szkółka piłkarska dzieli się informacjami jakie wydarzenia sportowe zamierza zorganizować z okazji swojego jubileuszu. Najważniejszym punktem w harmonogramie będzie ogólnopolski turniej dla dzieci o Puchar Floriana Krygiera, którego finał zaplanowano we wrześniu na terenie nowopowstałego Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży położonego przy Stadionie Miejskim w Szczecinie. Wybór patrona i miejsca nie jest przypadkowy - legenda Pogoni Szczecin, wychowawca wielu pokoleń, Florian Krygier był autorem wielu turniejów i imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Finał poprzedzać będą dwa duże turnieje eliminacyjne. Pierwszy etap odbędzie się w czerwcu w ramach imprezy sportowej Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2021 dla dzieci z miejscowości, w których Fundacja prowadzi zajęcia treningowe. Z kolei na sierpniowe eliminacje zaproszone zostaną szkółki piłkarskie i akademie skupione wokół Pogoni Szczecin. Zwycięzcy eliminacji będą mieli okazję rywalizować w wielkim finale z największymi akademiami piłkarskimi z całej Polski. Dodatkowo, już w najbliższym czasie Pogoń Szczecin Football Schools zamierza ogłosić pierwszy termin z cyklu otwartych treningów piłkarskich dla wszystkich dzieci, które chciałyby dołączyć do granatowo – bordowej drużyny.

Fundacja od 2016 roku prowadzi szkolenie sportowe dzieci i młodzieży na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, według konspektów Pogoni Szczecin, a od 2019 roku szkółka posiada brązowy certyfikat PZPN. Treningi dostosowane są do wieku według programów:

  • Pogoń Baby - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 1 - 3 lat,
  • Piłkarskie Przedszkola - zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w przedszkolach,
  • Pogoń Szczecin Football Schools - zajęcia piłkarskie dla dzieci 7 - 14 lat,
  • Trening Indywidualny dla dzieci w wieku 4 – 14 lat.

Pogoń Szczecin Football Schools w ostatnich latach zorganizowała liczne turnieje piłkarskie, obozy i półkolonie sportowe, a w strukturach szkółki trenuje aktualnie ponad 400 dzieci.