Działania Pogoń Szczecin Football Schools w okresie jesienno – zimowymPomimo niesprzyjającej aury jesienno – zimowej, gorąca atmosfera w szeregach trenerów i pracowników szkółki piłkarskiej. Oprócz bieżącej działalności związanej z prowadzeniem zajęć sportowych, realizowane są dodatkowe zadania związane z działalnością statutową Fundacji. 

Jeszcze w tym roku rozpocznie się pierwsza edycja Świątecznych zmagań sportowych przedszkolaków. W wybranych przedszkolach i żłobkach na terenie Szczecina, Pogoń Szczecin Football Schools zorganizuje zawody sportowe dla dzieci w wieku 2 – 6 lat. Dodatkowym elementem jest objęcie uczestników wydarzeń kontrolą stanu zdrowia oraz wdrożenie profilaktyki zdrowia poprzez przeprowadzenie badań w zakresie narządu ruchu. Realizację projektu wspiera Gmina Miasto Szczecin, a badania przeprowadzi Partner Medyczny szkółki Doktor Spondylus. 

Z kolei ostatni miesiąc roku jest okresem, w którym zakończony zostanie pilotażowy projekt System motywacyjny w treningu młodych piłkarzy, który dzięki wsparciu Gminy Kołbaskowo jest realizowany w grupach treningowych Przecław. Celem bezpośrednim projektu jest objęcie dzieci trenujących piłkę nożną systemem motywacyjnym, w którym priorytetem jest właściwe stawianie celów do osiągnięcia. Na potrzeby realizacji zadania każdy z zawodników otrzymał indywidualną kartę motywacji, w której ewidencjonowane są osiągnięcia za realizację poszczególnych elementów: 

  • celów indywidualnych,
  • zaangażowanie,
  • frekwencja,
  • dobre zachowanie.

Aktualnie trwają również ostatnie przygotowania do zimowych obozów piłkarskich, które zaplanowano w okresie ferii zimowych. Na obiektach w Rewalu, młodzi adepci piłki nożnej z roczników od 2007 do 2014 przygotowywać się będą do kolejnego sezonu. Podczas pobytu zaplanowano dwa treningi dziennie, wiele atrakcji oraz dodatkowe zajęcia sportowe i integracyjne. 
Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do śledzenia aktualnych i planowanych działań Pogoń Szczecin Football Schools na stronie www.fundacja.pogonszczecin.pl oraz w social media szkółki.