Finał Ogólnopolskiego turnieju o puchar Floriana Krygiera 2023 za namiW minioną sobotę i niedzielę odbyły się finały Ogólnopolskiego turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera 2024. Miejscem zmagań młodych piłkarzy były boiska Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Event był zwieńczeniem dwóch turniejów eliminacyjnych Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2023 oraz turnieju Zakończenie wakacji 2023, w których łącznie z finałem wzięło udział przeszło 1250 dzieci.

Wspomniane imprezy zakończyły się bardzo dużym sukcesem zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej. W weekendowym wydarzeniu wzięło udział przeszło 280 dzieci z akademii piłkarskich z Polski. Adepci futbolu reprezentowali między innymi kluby Górnika Zabrze, Gedania Gdańsk, AP Reissa, APMM Zielona Góra, Warta Gorzów, Osadnik Myślibórz, Football Arena Szczecin, Arkonia Szczecin oraz Pogoń Szczecin i Pogoń Szczecin Football Schools.

Piłka nożna nierozerwalnie kojarzy się z postawami fair play, a także ze zdrową rywalizacją opartą na szacunku do przeciwnika. Futbol dzieci przyczynia się do wzajemnej integracji, promowania aktywnego trybu życia, a także wyzwala potężne pokłady determinacji. To aspekty, które niewątpliwie będą miały przełożenie w dorosłym życiu. Dlatego też tak istotne jest, aby młodzi ludzie mieli szansę kształtować osobowości przy udziale ukochanej dyscypliny sportowej. Między innymi na takich właśnie turniejach!

Turniej nie bez powodu jest określany jako piłkarskie święto. W jednym miejscu, podczas dwudniowej rywalizacji, spotkały się największe akademie w Polsce i dzieci z całego kraju. Za nimi podążyli ich bliscy, aby ramię w ramię, niezależnie od klubowych sympatii, wspierać wszystkich młodych piłkarzy.

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych. To misja, która będzie miała przełożenie na całe życie - zarówno w kwestii kształtowania osobowości, jak i kreowania zdrowych nawyków, które winny zostać z nami już zawsze. Sport wzmacnia!

Relacja zdjęciowa z turnieju: https://pogonszczecin.pl/galeria/20230924144753/galeria-z-turnieju-o-puchar-floriana-krygiera?fbclid=IwAR2cjbInQkw5HfT6a3Mstl1CHNwE3Dz8yuQxII7Av92kMPcEBuW6_RNlww8 
Film z wydarzenia: https://fb.watch/nmmn-l7FEe/

Projekt realizowany w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają: firmy OUTLET PARK Szczecin, Wilhelmsen Global Business Services, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Selgros, Doktor Spondylus (Sportpak.pl), Kibice Razem oraz Pogoń Szczecin S.A. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska. Bardzo dziękujemy wszystkim Partnerom za wsparcie!

Chcesz wiedzieć więcej o szkółce? Marzysz o tym, aby Twoje dziecko realizowało pasję do piłki nożnej i spełniło marzenie o grze w granatowo-bordowych barwach? Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogło się to ziścić! Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl .

Do zobaczenia przy okazji kolejnego piłkarskiego święta!