Kalendarium turniejów piłkarski organizowanych przez szkółkęWielkimi krokami zbliżają się miesiące, w których Pogoń Szczecin Football Schools będzie organizator imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Tylko w czerwcu odbędą się trzy turnieje piłkarskie dla przeszło 800 zawodników. Szkółka przygotowuje kolejne edycje turniejów o puchar Floriana Krygiera oraz Tata i ja, które zakończyły się w zeszłym roku dużym sukcesem zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej. Do kalendarza powraca z kolei turniej Szczecin Cup organizowany ku pamięci Włodzimierza Obsta.

Realizacja tego typu wydarzeń ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie dostępności do zorganizowanej, rówieśniczej rywalizacji sportowej, identyfikowanie i wspieranie rozwoju talentów sportowych oraz krzewienie idei fair play.

Szczecin Cup im. Włodzimierza Obsta 2022
04 – 05 czerwca 2022

Do udziału w turnieju zostaną zaproszone drużyny z rocznika 2008 z Polski oraz drużyny z Europy. Trener Obst był zawodnikiem Pogoni od poziomu trampkarza, a od 1972 roku rozpoczął w klubie pracę szkoleniową z zespołami trampkarzy młodszych i starszych. Od tamtego czasu niemal nieprzerwanie szkolił młodych adeptów piłki nożnej w Szczecinie. Był najdłużej pracującym trenerem w Pogoni i można stawiać go za wzór w kwestii przywiązania do miasta i szczecińskiej piłki.

Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2022
11 – 12 czerwca 2022

Na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza rywalizować będą dziecięce drużyny z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Podczas dwudniowego turnieju piłkarskiego zaprezentuje się 400 dzieci szkół podstawowych w wieku 5 – 13 lat. Dla uatrakcyjnienia formuły, drużyny przybiorą barwy państw uczestniczących w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Impreza sportowa będzie jedną z dwóch eliminacji, w trakcie której zwycięzcy turnieju zagwarantują sobie udział w Ogólnopolskim Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera (wrzesień 2022).

Turniej rodzinny „Tata i ja”
18 czerwca 2022

Formuła turnieju jest przygotowana w ten sposób, by pasja do sportu łączyła rodziców i dzieci, którzy grają w jednym zespole. Dodatkową atrakcją turnieju będzie przypisanie drużyn do reprezentacji poszczególnych krajów, dzięki czemu na boiskach zagości atmosfera godna finałów Mistrzostw Świata.

Turniej Zakończenie wakacji 2022
Sierpień 2022

Kolejne piłkarskie święto dla dzieci i młodzieży o zasięgu ogólnopolskim. Tym razem, z okazji zakończenia wakacji, zaproszonych zostanie 40 drużyn do udziału w zmaganiach, które odbędą się na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy Stadionie Miejskim ul. Karłowicza 28 w Szczecinie. W dwudniowych rozgrywkach weźmie udział przeszło 400 zawodników z roczników 2012 i 2014, którzy rywalizować będą ze sobą o kwalifikacje do wielkiego finału Ogólnopolskiego Turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o puchar Floriana Krygiera.

Finał Ogólnopolski turniej o puchar Floriana Krygiera 2022
Wrzesień 2022

W wydarzeniu weźmie udział przeszło 280 dzieci, a turniej będzie miał rangę turnieju ogólnopolskiego, do którego zostaną zaproszone między innymi największe akademie piłkarskie w Polsce - Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk. To ostatni etap z serii rozgrywek eliminacyjnych (Pogoń Szczecin Football Schools Cup 2022 oraz Zakończenie wakacji 2022).

Zapraszamy do obejrzenia filmu z 2021 roku - https://www.facebook.com/pogonszczecinfootballschools/videos/183652867266976