Raport PSFSPisaliśmy już o młodych sportowcach, u których Pogoń Szczecin FS dostrzega potencjał, czy też zasadność dodatkowego wsparcia. Właśnie dla takich przypadków w ramach programu Sportpak.pl została powołana idea Stypendium Zdrowia Sportowca. Do wspierania takich inicjatyw potrzebny jest często jeszcze Partner, który dostrzega zasadność takich działań.

Pierwszym beneficjentem programu stypendialnego został Carlos, zawodnik Pogoń Szczecin Football Schools, a fundatorem stypendium Partner medyczny Fundacji – Doktor Spondylus. Ten pierwszy przypadek okazał się nie być odosobniony, bo w ostatnim czasie Stypendia trafiły do kolejnych zawodników.

Kolejnym zawodnikiem, w którym Pogoń Szczecin dostrzega potencjał, talent oraz potrzebę wsparcia dodatkową opieką medyczną jest Jakub Zawadzki. Wsparcie szkoleniowe ma zapewnione na najwyższym poziomie, a do tego dołożono jeszcze jedną cegiełkę do całości. Tą cegiełką jest Stypendium Zdrowia Sportowca programu Sportpak.pl. Opiekunem zawodnika został Tomasz Zdeb – doświadczony specjalista fizjoterapii, pracujący na co dzień z młodymi sportowcami.  Fundatorem Stypendium dla Jakuba Zawadzkiego został Doktor Spondylus. Jaką opieką w ramach Stypendium objęty jest zawodnik? To między diagnostyka sportowa, podologia oraz opieka dietetyczna.

Stypendium Zdrowia Sportowca trafiło również do Nikodema z Pogoń Szczecin Football Schools, którego fundatorem została firma ZCI Pajos. Zresztą to nie jest przypadkowy gest ze strony Pana Pawła i firmy ZCI Pajos, ponieważ nie od dziś znane jest ich zaangażowanie we wsparcie młodych sportowców jako Partner Fundacji.

Firma ZCI Pajos zajmuje się od ponad 10 lat sprzedażą oraz montażem pomp ciepła, rekuperacji, klimatyzacji i instalacji sanitarnych. 5-cio letnia gwarancja na montaż i urządzenia jest najlepszym dowodem jakości wykonywanej pracy, a zadowoleni klienci i bezawaryjna praca urządzeń są najlepszym tego przykładem. W siedzibie Firmy w Kliniskach Wielkich prowadzona jest również hurtownia hydrauliczna oraz Centrum szkoleniowe dla instalatorów. Dla firmy ZCI Pajos jakość usług jest priorytetem, dlatego firma wciąż wyznacza nowe trendy, podnosząc standard usług w naszym rejonie.