Rozgrywki dzieci zakończonePiętnaście zespołów Pogoń Szczecin Football Schools zakończyło udział w rozgrywkach "Pierwsza Piłka" rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Od września do listopada pomimo trudów związanych z obowiązującymi obostrzeniami oraz niekiedy niesprzyjającymi warunkami pogodowymi zorganizowana została znaczna większość festynów piłkarskich.

Rozgrywki dzieci "Pierwsza Piłka" organizowane przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej odbywają się w kategoriach wiekowych Skrzat, Żak i Orlik. W każdej kategorii wiekowej stworzonych zostało kilkanaście grup, do których przyporządkowane zostały zespoły reprezentujące granatowo – bordowe barwy.

- Była to dla nas bardzo wyjątkowa runda. Zaczynając pracę w Fundacji do rozgrywek organizowanych przez ZZPN nie był zgłoszony żaden zespół. Szlaki przetarliśmy z dwoma zespołami w kategorii Żak i Orlik z Przecławia. Dziś jestem dumny, że w rozgrywkach "Pierwszej Piłki" wystawiliśmy tak liczną reprezentację. Każdy nasz zespół może nie tylko trenować, ale i co najważniejsze grać w piłkę nożną. Z każdym kolejnym sezonem Pogoń Szczecin Football Schools będzie reprezentowała jeszcze większa liczba zespołów - powiedział trener koordynator Dominik Rutkiewicz.

Od sezonu rozgrywkowego 2018/2019 wszystkie turnieje w trzech kategoriach wiekowych odbywają się bez ewidencji wyników oraz tabel, celem takiego zabiegu jest między innymi zwiększenie możliwości rozwoju zawodników, zachęta do większej kreatywności, zwiększenie komfortu pracy trenerów, zbliżenie czasu gry wszystkich zawodników oraz zmiana mentalności opiekunów oraz rodziców. W grze obowiązują główne zasady gry uwzględnione w Unifikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Jako koordynator jestem niezmiernie szczęśliwy, w jaki sposób teraz odbywają się takie turnieje. Wszystkie festyny obfitowały w ogromną radość z gry w piłkę nożną, zawodnicy oraz zawodniczki mogą na boisko wyjść bez stresu i bez nacisku na wynik. Korzystając z okazji bardzo chciałbym podziękować wszystkim opiekunom i rodzicom naszych zawodników, którzy wraz z trenerami potrafili zaangażować się w formułę pikniku piłkarskiego i zorganizować piękne piłkarskie święta dla wszystkich uczestników turnieju – podsumował koordynator Dominik Rutkiewicz