Rozpoczęcie zmagań ligowych podopiecznych szkółkiMłodzi adepci piłki nożnej z Pogoń Szczecin Football Schools już w przyszły weekend rozpoczynają nowy sezon zmagań ligowych w ramach rozgrywek Pierwsza Piłka oraz na gruncie lig terenowych i wojewódzkich. Do rozgrywek zgłoszono aż 31 drużyn, co jest absolutnie rekordową liczbą w historii szkółki.

Istotnym elementem całego systemu szkoleniowego jest współzawodnictwo dzieci podczas różnego rodzaju rozgrywek, które są integralną częścią mikrocyklu tygodniowego. Udział w turniejach jest doświadczeniem, które rozwija dzieci, dając im możliwość poznania nowych kolegów, obycia na innych boiskach oraz adoptowania umiejętności nabytych podczas zajęć w szkółce.

Jednym z kluczowych rozgrywek, w które zaangażowani są podopieczni Pogoń Szczecin Football Schools jest pionierski w skali całego kraju projekt Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pod nazwą Pierwsza Piłka. Co istotne, mecze młodych piłkarzy rozgrywane są bez sędziów, punktacji oraz klasyfikacji. Na gruncie pomysłu rozgrywek z naszego regionu, nowe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzję, zgodnie z którą od sezonu 2021/2022 zlikwidowano ewidencje wyników i tabel w kategoriach wiekowych G2 (skrzat) – E1 (orlik) w całym kraju. Koncepcja Pierwszej Piłki dla dzieci z kategorii Skrzat (5 – 6 lat), Żak (7 – 8 lat) oraz Orlik (9 – 10 lat) zbudowana jest w oparciu o cykliczne rozgrywki organizowane dla szkółek piłkarskich z całego województwa zachodniopomorskiego. Drużyny ze względu na lokalizacje podzielone są na grupy i rozgrywają ze sobą cykl turniejów, gdzie każda drużyna pełni raz rolę gospodarza. Wystąpienie w takich zawodach daje dzieciom nie tylko swobodę i mnóstwo pozytywnych emocji, ale jest dla nich również cennym, sportowym doświadczeniem.

Najstarsza grupa zawodników w wieku 11 – 15 lat (4 drużyny), grających w barwach Pogoń Szczecin Football Schools, zainauguruje sezon w rywalizacji z takimi drużynami jak Arkonia Szczecin, Gwardia Koszalin, Chemik Police w ligach:
- Liga Terenowa trampkarza,
- Liga Terenowa młodzika,
- Wojewódzka Liga młodzika starszego,
- Wojewódzka Liga trampkarza młodszego,
Na tym poziomie rozgrywek drużyny współzawodniczą ze sobą w meczach bezpośrednich, każdy z każdym, walcząc o ligowe punkty.