Szczecin Cup 2023, czyli piłkarskie święto przy Twardowskiego3 i 4 czerwca na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28 odbył się turniej piłkarski Szczecin Cup, który jest organizowany ku pamięci trenera Włodzimierza Obsta. Zwycięzcą zmagań zostali trampkarze młodsi Akademii Śląska Wrocław.

W finałowym spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin. Brązowe medale odebrali młodzi piłkarze Lecha Poznań, a tuż za podium uplasowali się gracze Wisły Kraków.

- Wynik jest ważny i jest istotą współzawodnictwa, ale nie może nigdy przesłaniać rozwoju zawodników. Dla trenerów celem nadrzędnym jest promocja jednostki, indywidualizacja tego całego procesu i żeby w przyszłości kilku tych zawodników zagrało być może na dużym stadionie – wyjaśnia organizator turnieju Marcin Łazowski.

Nie obyło się także bez nagród indywidualnych dla czołowych graczy turnieju. Oliwier Latosi z Lecha Poznań zdobył tytuł najlepszego strzelca, Igor Marzec z Zagłębia Lubin został wybrany najlepszym zawodnikiem, zaś Dominik Nowak ze Śląska Wrocław mógł cieszyć się wyróżnieniem najlepszego bramkarza dwudniowej rywalizacji. Swojego zadowolenia nie kryli trenerzy zespołów, które brały udział w przedsięwzięciu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia https://www.facebook.com/PogonSzczecinFS/videos/812320850463179

Galeria zdjęć https://pogonszczecin.pl/galeria/20230605123530/szczecin-cup-2023-na-zdjeciach

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych.

W wydarzeniu wzięło udział przeszło 250 dzieci, które reprezentowały Górnika Zabrze, Lecha Poznań, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Wartę Poznań, Jaguar Gdańsk, Wisłę Kraków, AKS SMS Łódź, Arkonię Szczecin, FASE Szczecin, Lechię Zielona Góra oraz Pogoń Szczecin gospodarzy turnieju.

Turniej nie bez powodu jest określany jako piłkarskie święto. W jednym miejscu, podczas dwudniowej rywalizacji, spotkały się największe akademie w Polsce i dzieci z całego kraju. Za nimi podążyli ich bliscy, aby ramię w ramię, niezależnie od klubowych sympatii, wspierać wszystkich młodych piłkarzy. Dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnych okazji do spotkań!

Partnerem wydarzenia było Pomorze Zachodnie, Zarząd Portu Morskich Szczecin i Świnoujście oraz Franc Home Development, zaś opiekę medyczną zapewnił Doktor Spondylus.

Projekt współfinansowany przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej z Programu "Małe Granty" https://www.facebook.com/ZZPNpl/