Pogoń Szczecin Football Schools oprócz regularnych zajęć grupowych piłki nożnej dla dzieci
i młodzieży, prowadzi również treningi indywidualne oraz zajęcia ogólnorozwojowe ukierunkowane na piłkę nożną w przedszkolach.

Od 1 sierpnia koordynatorem treningu indywidualnego i Piłkarskiego Przedszkola jest trener Tomasz Binkowski, który pracuje w Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools od 2016 roku.

Zajęcia treningu indywidualnego skierowane są dla wszystkich dziewczynek oraz chłopców od
7 roku życia, niezależnie od umiejętności oraz przynależności klubowej. Zajęcia treningu indywidualnego mogą odbywać się na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są na podstawie konspektów szkoleniowych przygotowanych według Modelu Treningu Indywidualnego Akademii Pogoni Szczecin. Trening indywidualny, podczas którego trenuje się słabe i mocne strony zawodników to idealne uzupełnienie treningu klubowego.

– Uważam, że trening indywidualny jest świetnym uzupełnieniem treningu klubowego, ponieważ liczba wszystkich kontaktów z piłką w zależności od tematyki jednostki treningowej jest znacznie większa, niż podczas treningu zespołowego – powiedział koordynator Tomasz Binkowski.

Piłkarskie Przedszkola to program zajęć ogólnorozwojowych inspirowany piłką nożną. W trakcie zajęć dzieci przenoszą się w zaczarowany świat bajek i spełniają swoje marzenia. Przez zabawę wszyscy uczestnicy zajęć kształtują swoją koordynację, równowagę, rozwijają zdolności manualne, pracują nad swoją koncentracją i wytrwałością. Na każdych zajęciach w różne formy ćwiczeń wplatane są ćwiczenia piłki nożnej. Wszystkie treningi w placówkach przedszkolnych prowadzone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek od trzeciego roku życia.

– Pomimo sytuacji pandemicznej, która nieco nas hamuje prowadzimy zajęcia w 12 grupach przedszkolnych. Mamy nadzieję, że kiedy wszystko się uspokoi, liczba przedszkoli, w której prowadzimy zajęcia znacznie wzrośnie, ponieważ jako nieliczni mamy w swojej ofercie zajęcia inspirowane piłką nożną w przedszkolach – Podsumował koordynator Tomasz Binkowski