Nabory Pogoń Baby trwają!Nadal prowadzone są nabory na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej Pogoń Baby. Mogą w nich wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Projekt skierowany jest dla dzieci urodzonych w 2017, 2018 oraz 2019 roku, a treningi odbywają się raz w tygodniu.

Za pomocą specjalnie dobranych ćwiczeń, pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej, dzieci przez zabawę doskonalą ruchy lokomocyjne, zaczynają próbować różnych form biegu, rzutu i podskoków. Duża aktywność ruchowa dzieci w tym wieku pomaga nam kształtować równowagę, koordynację oraz zręczność. Rozwojowi fizycznemu towarzyszy również rozwój psychiczny. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w zajęciach rodziców, dzieci zaspokajają potrzebę bezpieczeństwa i kontaktu z rodzicami, co przekłada się na codzienne relacje rodzinne.

- Oprócz zajęć już odbywających się w Szczecinie, mamy w planach rozpoczęcie działalności Pogoń Baby na Prawobrzeżu oraz w Przecławiu. Start zajęć w tych lokalizacjach jest uwarunkowany od sytuacji związanej z COVID-19. Bliżej rozpoczęcia zajęć Pogoń Baby jesteśmy w Stepnicy, Płotach, Resku oraz Widuchowej, gdzie trwa rekrutacja na stanowisko trenera. Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich trenerów z wyżej wymienionych miast, zainteresowanych prowadzeniem zajęć ogólnorozwojowych, ukierunkowanych na piłkę nożną dla dzieci w wieku 1-3 lat, do kontaktu z nami – powiedziała Klaudia Rabke, koordynator Pogoń Baby.

Absolwenci Pogoń Baby w lokalizacjach, w których prowadzone są stałe zajęcia, mogą kontynuować piłkarską przygodę w granatowo – bordowych barwach już bez rodziców. Dzięki projektowi Pogoń Baby szkółka piłkarska Pogoń Szczecin Football Schools jest ośrodkiem szkolącym dzieci od 1. do 14. roku życia.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w treningach Pogoń Baby zapraszamy na darmowe treningi próbne, które są prowadzone na hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 68 przy ul. Zakole 1A oraz na hali sportowej przy ul. Małopolskiej 22 w Szczecinie. Warunkiem wzięcia udziału jest zapisanie się w biurze Pogoń Szczecin Football Schools. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48500609334.