Doktor Spondylus partnerem medycznym PSFSZ wielką przyjemnością informujemy, iż Doktor Spondylus został na kolejny rok Partnerem Medycznym Pogoń Szczecin Football Schools. To dla Fundacji ważny moment, ponieważ kontynuowana jest współpraca z zespołem doświadczonych specjalistów, dla których naczelną zasadą jest profilaktyka zdrowia i kompleksowa opieka medyczna.

Od początku współpracy Pogoń Szczecin Football Schools oraz Doktora Spondylusa towarzyszył nowatorski projekt profilaktyki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży aktywnej sportowo pod roboczą nazwą Sportowych Pakietów Medycznych. Wspólne doświadczenia oraz wzajemne wsparcie wiedzą pozwoliły projekt rozwinąć i nadać docelową formę, która uwzględnia potrzeby zdrowotne młodych zawodników i ich nieskrępowany rozwój sportowy, jak również wymogi formalne w postaci regularnych badań medycyny sportowej z orzeczeniem lekarskim. Nazwa również ewoluowała i teraz to wszystko zostanie zaoferowane w projekcie skrywającym się pod nazwą Sportpak.pl. Regularnie wykonywana diagnostyka sportowa pozwala z wyprzedzeniem reagować na wszelkie nieprawidłowości, zapobiegając poważnym kontuzjom oraz wpływa na poprawę wyników oraz osiągnięć sportowych.

Materiały informacyjne już niedługo dotrą do Rodziców i Opiekunów, a dotychczasowi uczestnicy pakietów medycznych staną się Honorowymi Gośćmi nowego systemu. Zapewne niespodzianek dla nich nie zabraknie.

Badania lekarskie z zakresu medycyny sportowej to przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie młodych piłkarzy. Jest to również wymóg, aby w sposób nieprzerwany uczestniczyć w zajęciach sportowych. Doktor Spondylus przeprowadza badania z diagnostyką sportową z orzeczeniem, w niezbędnym zakresie czynności.

Pełny zakres badania:

  • diagnostyka posturalna,
  • badanie spirometryczne (wydolności oddechowej),
  • EKG z SDS (pozwalające określić ryzyko chorób serca),
  • ocena badania morfologii, glukozy i OB.

Więcej informacji o Sportpak.pl oraz badaniach lekarskich można uzyskać u koordynatora - Aneta Prusinowska nr telefonu 785 192 173.

Firma Spondylus od ponad 30 lat dba o zdrowie mieszkańców Pomorza Zachodniego i świadczy usługi z zakresu m.in. zaawansowanej diagnostyki wad postawy, rehabilitacji medycznej i fizjoterapii, fizykoterapii, medycyny sportowej, podologii, terapii estetycznej oraz zaopatrzenia medycznego z refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia. Doktor Spondylus dysponuje zasobami pozwalającymi na terapię zarówno najmłodszych dzieci w wieku niemowlęcym, jak również osób dojrzałych oraz pozostających w wieku senioralnym.