Działania Pogoń Szczecin Football Schools w trakcie wakacjiDziałania Pogoń Szczecin Football Schools w trakcie wakacji

Pomimo trwający wakacji i braku treningów w miesiącu lipcu, pracownicy PSFS intensyfikują działania na wielu płaszczyznach i planują pracę na najbliższe miesiące. Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do trzech obozów piłkarskich, które potrwają aż do pierwszych dni sierpnia. Na wspaniale przygotowanych obiektach w Białym Borze, młodzi adepci piłki nożnej z roczników od 2007 do 2014 przygotowywać się będą do kolejnego sezonu. Podczas pobytu zaplanowano dwa treningi dziennie, wiele atrakcji oraz dodatkowe zajęcia sportowe i integracyjne. 

Jeszcze w miesiącu lipcu rozpocznie się pilotażowy projekt Piłka nożna i profilaktyka zdrowia dzieci, który dzięki wsparciu Gminy Kołbaskowo obejmie dzieci uczęszczające na treningi w grupach Przecław. Celem bezpośrednim jest objęcie dzieci trenujących piłkę nożną kontrolą stanu zdrowia oraz wdrożenie profilaktyki zdrowotnej w zakresie narządu ruchu oraz opieki dietetycznej. Dzięki zaangażowaniu partnera medycznego szkółki, Doktor Spondylus przeprowadzi szkolenia trenerów z podstaw fizjoterapii, które zostaną wykorzystane podczas pracy z dziećmi.

W miesiącu sierpniu zaplanowano z kolei powrót do pełnych treningów, dlatego też PSFS rozpoczęło nabory uzupełniające do wszystkich grup wiekowych począwszy od dzieci w wieku 1 – 3 lat (Pogoń Baby), poprzez dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci od 6 do 14 roku życia. Aktualnie trwają zapisy do grup w Szczecinie, Przecławiu, Stargardzie, Dobrej, Gryfinie oraz Stepnicy. Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl oraz pod numerem 607 709 299.

Wielkimi krokami zbliża się również drugi turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiego turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o Puchar Floriana Krygiera. W dniach 28 – 29 sierpnia na boisku Pogoni Szczecin w Kołbaskowie rywalizować będą ze sobą młodzi piłkarze z roczników 2011 i 2013 o kwalifikacje do wielkiego finału, który odbędzie się na boiskach przy ul. Karłowicza w Szczecinie. We wrześniowym finale udział wezmą największe akademie z Polski. Turniej jest współfinansowany ze środków Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego. Organizację turnieju wspierają  Województwo Zachodniopomorskie, Decathlon, Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin Portowcy i Pogoń Szczecin S.A.

Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do śledzenia aktualnych i planowanych działań Pogoń Szczecin Football Schools na stronie www.fundacja.pogonszczecin.pl oraz w social media szkółki.