Tata i ja już w ten weekendW najbliższą sobotę, 18 czerwca, Pogoń Szczecin Football Schools organizuje  na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży turniej piłkarski z okazji Dnia Ojca. To już czwarta edycja przedsięwzięcia "Tata i Ja" i wszystko wskazuje na to, że znów będzie ekstra!

Ideą turnieju jest podjęcie wspólnej, międzypokoleniowej aktywności, która integruje, wzmacnia więzi rodzinne i kształtuje u dzieci pozytywne wzorce aktywnych rodziców i dziadków. W evencie weźmie udział około 60 dwuosobowych drużyn, składających się z dziecka i osoby dorosłej. W tym zamierzeniu nie ograniczamy się tylko do ojców. Piłka nożna łączy, a nie dzieli, zatem nasi podopieczni otrzymają wsparcie taty, mamy lub dziadków. Nie mamy wątpliwości, że czeka nas moc sportowych emocji i mnóstwo dobrej zabawy.
Nic tak nie cementuje relacji, jak sportowa pasja. Rodzice maluchów wspierają swoje dzieci nie tylko podczas treningów i na turniejach, ale również kopiąc z nimi w piłkę. Dowód? Zapraszamy do weryfikacji w najbliższą sobotę!

Co warte podkreślenia, podczas wydarzenia zaplanowano utworzenie specjalnej strefy z namiotem, w której przy wsparciu merytorycznym Doktora Spondylusa - partnera medycznego Fundacji - przeprowadzane będą konsultacje oraz kampania dotycząca istotnego wpływu sportu na jakość życia.
W trakcie turnieju będziemy prowadzić kampanię edukacyjną i informacyjną, dotyczącą zdrowego stylu codziennego funkcjonowania. Bez wątpienia w tym procesie kluczową rolę odgrywa aktywność fizyczna wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk społecznych. W związku z tym przygotowaliśmy materiał edukacyjny i informacyjny dotyczący upowszechniania sportu. W tym zakresie priorytetem będzie merytoryczne uzasadnienie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych walorów sportu. Promowana będzie również profilaktyka zdrowia jako najważniejszy element w dbaniu o prawidłowy stan organizmu.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich 2022.

Organizację turnieju wspiera ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem oraz Selgros.