Turniej w Pasewalku – podium dla zawodników PSFS!

W sobotę 8 lutego drużyna PSFS z Przecławia oraz zespół PSFS Zalew Stepnica wzięli udział w turnieju halowym w niemieckim Pasewalk.

Po czterech meczach grupowych drużyna młodzików z Przecławia mogła pochwalić się trzema zwycięstwami i jedną porażką. Dziewięć zdobytych punktów i bilans bramkowy 7-3 zapewnił chłopcom pierwsze miejsce w grupie i awans do półfinałów. W półfinale rozegrał się bratobójczy pojedynek z drużyną PSFS Zalew Stepnica, która z grupy wyszła z trzema wygranymi i jedną przegraną na koncie, łącznie zdobywając jedenaście bramek, a tracąc jedną.
Drużyna z Stepnicy szybko objęła prowadzenie i przez długi czas wynik nie ulegał zmianie. Dopiero w ostatniej minucie drużynie z Przecławia udało się zdobyć bramkę wyrównującą po dobrym wysokim presisngu i strzale Krzysia Chimkowskiego. 
Na 20 sekund przed końcem meczu, kapitan drużyny – Michał Juda oddał piękny strzał z dystansu, którym zapewnił drużynie przepustkę do Finału.
Finałowy mecz podopieczni trenera Tomka rozegrali z drużyna FV Preussen Eberswalde, która w całym turnieju zdobyła najwiecej bramek.
Na samym początku spotkania chłopcy stracili jedną bramkę, jednakże nie podłamało to młodych portowców, którzy od tego momentu przejęli inicjatywę. Zaciętą rywalizację z drużyną z Niemiec uhonorował przepięknym strzałem w światło bramki przeciwnika Jan Kaschta.
O zwycięstwie w turnieju zadecydowały rzuty karne. Tutaj nasza drużyna wytrzymała presję i dzięki kapitalnym interwencjom bramkarza Wiktora Wasylów to my mogliśmy cieszyć się z wygranej!

Zespół PSFS Zalew Stepnica w łącznej klasyfikacji zakończył rywalizację na miejscu trzecim! 

Królem strzelców turnieju został zawodnik PSFS Zalew Stepcnica – Igor Bruski.