10 roczników, 3 lokalizacje, 5 turnusów, dziesiątki godzin spędzonych z piłką przy nodze.10 roczników, 3 lokalizacje, 5 turnusów, dziesiątki godzin spędzonych z piłką przy nodze. Tak w liczbach wyglądają obozy piłkarskie w Pogoni Szczecin FS, na które młodzi adepci piłki nożnej wyruszyli wraz z rozpoczęciem ferii zimowych.

Tej zimy, przez dwa tygodnie, zawodnicy w granatowo-bordowych koszulkach będą widoczni w trzech lokalizacjach. Najdalsza podróż czeka zespoły, które będą przebywać w Tucholi. Drugą bazą jest Szczecinek, który znany jest z bardzo dobrej infrastruktury sportowej. Dla najmłodszych zespołów tygodniowym miejscem pobytu będą Płoty.

Najstarszą drużyną, która uda się na tygodniowe zgrupowanie są juniorzy z rocznika 2009. Zarówno dla nich, jak i trampkarzy i młodzików, jest to doskonała okazja na przygotowanie się do nowej rundy ligowych rozgrywek. W znacznej większości na swój pierwszy obóz piłkarski wybrali się młodzi zawodnicy z rocznika 2017. Poza treningami i zajęciami ruchowymi, w planie dnia mają m.in. "Bajkowe Kino" oraz gry i zabawy.

Obozy zimowe to przede wszystkim treningi na boisku i hali. Trenerzy mają więcej czasu, aby rozwijać młodych zawodników zarówno indywidualnie, jak i integrować zespół. Nie mniej jednak, każdemu wyjazdowi towarzyszą atrakcje, które urozmaicają czas, edukują, a także tworzą przyjazne środowisko, aby każdy z uczestników czuł się podczas zgrupowania dobrze i komfortowo