Ponad rok Akademii Bramkarskiej Pogoń Szczecin FS!Jakie zmiany zaszły w Akademii Bramkarskiej? Jak wygląda dzień treningowy? Co wyróżnia naszą Akademię? Zapraszamy do lektury!

Pierwszy trening w Akademii Bramkarskiej Pogoń Szczecin FS odbył się na początku października 2022 roku. Od tamtego momentu upłynęło sporo czasu, więc dziś bliżej przyglądamy się jednemu z projektów Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools.

Akademia Bramkarska PSFS cieszy się ciągłym zainteresowaniem, dzięki czemu zaszła najważniejsza zmiana w ostatnim czasie. Oferta została wzbogacona o drugi dzień treningowy, co pozwoliło na rekrutację kolejnych bramkarzy, chcąc szkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Ponadto, młodzi zawodnicy mogą skorzystać z obu opcji, trenując dwa razy w tygodniu. - Staramy się nieustannie rozwijać nasz projekt, odpowiadając na bieżące potrzeby. Chcemy, aby nasi chłopcy mieli jak najlepsze warunki do rozwoju, ale też czuli pasję i olbrzymią przyjemność z tego, co robią – komentuje ostatnie zmiany koordynator Akademii Bramkarskiej, Grzegorz Otocki.

- Dzień treningowy nie ogranicza się jedynie do samej jednostki na boisku. Poprzedzają je zajęcia teoretyczne, w których poruszane są zagadnienia dotyczące modelu szkolenia w Akademii Pogoni, czy analizy zachowań i gry bramkarza. Następnie zawodnicy przechodzą do salki, w której prowadzone są zajęcia gimnastyczna. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia naszą Akademię. Patrząc na rozwój chłopców i dziewczynek można z całą pewnością stwierdzić, że wszechstronny rozwój ruchowy jest niezbędny, a same zajęcia przynoszą wymierne korzyści. Usprawniamy także program szkolenia. W ostatnim czasie dodaliśmy sporo akcentów treningowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m.in. poprzez pracę z BalzePod’ami. Kształtują one umiejętności kognitywne, ale też poprawiają sprawność ogólną bramkarzy – dodaje Otocki. 

Po gimnastycznej aktywacji, bramkarze kierują się na boisko. Tam poruszane są kompleksowe zagadnienia, które mają pomóc młodym zawodnikom osiągać kolejne cele. Czuwają nad tym trenerzy pracujący na co dzień w Akademii Pogoni Szczecin. Sztab kompletują dwie bramkarki kobiecej Pogoni Szczecin, Jagoda Sapor i Anna Palińska, które oprócz występów w Ekstralidze, mają ukończone kursy trenerskie i również prowadzą treningi, przede wszystkim z najmłodszymi bramkarzami.

- Przewodnią ideą Akademii Bramkarskiej PSFS jest popularyzacja treningów bramkarskich wśród dzieci i młodzieży, bez względu na przynależność klubową. Każdy znajdzie u nas swoje miejsce dla siebie. Kluczowe jest dla nas budowanie przyjaznej atmosfery i dobrego środowiska. W takich warunkach rozwój postępuje znacznie szybciej, a uśmiechy na twarzach napędzają do dalszej pracy – mówi trener bramkarzy Wojciech Tomaszewicz.

Nabór do Akademii Bramkarskiej Pogoń Szczecin FS jest otwarty. Małymi krokami zbliża się również flagowy projekt Akademii - Camp Bramkarski. Będzie to już siódma wakacyjnego obozu, który jest doskonałą okazją na zwieńczenie piłkarskiego sezonu. Niebawem więcej informacji.

Akademia Bramkarska Pogoń Szczecin FS
e-mail: akademiabramkarska@ps-fs.pl
tel.: 783 182 816