Kalendarium wydarzeń Pogoni Szczecin FSRok 2024 zapowiada się niezwykle ciekawie! Nadrzędnym celem, jaki stawia przed sobą Fundacja, jest promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenia sportowe, które zaplanowane są w kalendarzu, będą kolejnymi edycjami dobrze znanych już wydarzeń: turnieje imienia Floriana Krygiera, Szczecin Cup, „Tata i ja”, czy „Dzień Dziecka na sportowo”. Kiedy się odbędą? Na co zapraszamy już dziś?

Już w maju zorganizowane zostaną dwudniowe rozgrywki Pogoń Szczecin FS Cup, traktowane jako I eliminacje do Ogólnopolskiego turnieju im. Floriana Krygiera. Wydarzenie będzie miało miejsce na obiektach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy stadionie Pogoni Szczecin. 

W czerwcu obchodzimy święto znane każdemu dziecku. Nie pozostaniemy bierni i zapraszamy w tym dniu najmłodszych na festyn rodzinny „Dzień Dziecka na sportowo”. To już nasza coroczna tradycja, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Na uczestników przygotowaliśmy m.in. specjalne strefy ze stacjami sportowymi oraz mini boiskami, strefę zdrowia i ekologii. Już niebawem uchylimy rąbka tajemnicy jakie niespodzianki zaplanowaliśmy w tym roku. 

W drugi weekend czerwca Szczecin będzie gościł najlepsze, młodzieżowe drużyny piłkarskie z całej Polski. Przez dwa dni rozgrywane będą finały turnieju Szczecin Cup, które poprzedzone będą eliminacjami dla szczecińskich drużyn. W poprzedniej edycji najlepsi okazali się zawodnicy Śląska Wrocław, wygrywając w finale z rówieśnikami z Zagłębia Lubin. Trzecie miejsce przypadło drużynie Wisły Kraków.

W połowie czerwca zaprosimy rodziców, aby wraz ze swoimi pociechami wzięli udział w 7. już edycji turnieju „Tata i ja”. Jest to forma rywalizacji, ale przede wszystkim integracji pomiędzy rodzicami, a dziećmi oraz ich kolegami i koleżankami. W poprzednim roku do rozgrywek zgłosiło się ponad 100 drużyn. Liczymy, że w tym roku pobijemy ten wynik!

Pod koniec sierpnia, w ramach turnieju żegnającego wakacje, zostanie rozegrana II część eliminacji do rozgrywek w ramach Ogólnopolskiego turnieju im. Floriana Krygiera. 

W drugiej połowie września czekać nas będzie prawdziwe, piłkarskie święto! Szczecin odwiedzą najlepsze akademie, zarówno w regionie, jak i w cały kraju, aby stanąć do rozgrywek w turnieju im. Floriana Krygiera. Dwudniowe rozgrywki odbędą się w kilku kategoriach wiekowych.

Tak wyglądają najważniejsze, tegoroczne wydarzenia, organizowane przez Pogoń Szczecin FS. Do organizacji każdego z nich dołożymy wszelkich starań i wierzymy, że wywołają mnóstwo uśmiechu na twarzach dzieci!