Szkoła techniki Pogoń Szczecin FS. Więcej niż trening!O tym, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna, wiemy doskonale. Aby jednak wejść na wyższy poziom, pracować na konkretnymi elementami i dać sobie szansę na stanie się jeszcze lepszym zawodnikiem, potrzebna jest dodatkowa, indywidualna praca.

Taką możliwość daje młodym piłkarkom i piłkarzom Szkoła Techniki Pogoń Szczecin FS. Jest to projekt, który z powodzeniem funkcjonuje już od blisko półtorej roku. W zajęciach bierze udział blisko 70. zawodników, a treningi odbywają się w dwóch lokalizacjach – Szczecinie i Stargardzie. Istotnym elementem, który wyróżnia Szkołę Techniki od treningów drużynowych, jest wysoki poziom indywidualizacji oraz powtarzalności podczas zajęć.

Małe grupy treningowe pomagają w indywidualnym podejściu trenera do każdego zawodnika, a także zwróceniu uwagi na szczegóły, które często są niezauważalne w większej grupie. Wielokrotne powtarzanie jednego elementu, wraz z korektą, czy dodatkową presją, buduje dobre wzorce i nawyki, które są potem wykorzystywane w warunkach meczowych.

Jednostka treningowa skonstruowana jest na podstawie indywidualnego programu, a tematyka zajęć jest dostosowana do wieku i umiejętności zawodnika. Opiera się na blokach tematycznych takich jak: podanie i przyjęcie piłki, drybling, odbiór piłki, czy uderzenie. Dodatkowo, ważnym elementem każdych zajęć jest ogólna sprawność ruchowa oraz kształtowanie zdolności motorycznych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stworzyliśmy model szkolenia, który z powodzeniem funkcjonuje w Szkole Techniki. Trening indywidualny pozwala na bardziej dokładne, szczegółowe dopracowanie techniki piłkarskiej. Zajęcia w małych grupach pozwalają na wykonanie wielu powtórzeń, które budują prawidłowe wzorce i podnoszą jego umiejętności – komentuje jeden z trenerów Szkoły Techniki, Krzysztof Reimer.

Zajęcia są otwarte dla wszystkich zawodniczek i zawodników w wieku od 6. do 14. roku życia. Przynależność klubowa nie odgrywa w Szkole Techniki żadnego znaczenia. Treningi odbywają się w sobotnie i niedzielne poranki w dwóch lokalizacjach:

- Szczecin, ul. Karłowicza 28 (obiekty Akademii Pogoni Szczecin)
- Stargard, ul. Broniewskiego 19 (Stargardzkie Centrum Sportowe)

Zapisy

tel.: 607 709 299
e-mail: zapisy@ps-fs.pl