Droga do Akademii Pogoni SzczecinNajkrótsza ścieżka do Akademii prowadzi przez Pogoń Szczecin FS. Zbliżona myśl szkoleniowa, współpraca na wielu płaszczyznach, jak i zaproszenia zawodników na treningi powodują, że ciągu ostatnich sezonów już kilkudziesięciu zawodników przeszło drogę z PSFS do Akademii Pogoni Szczecin.

Pogoń Szczecin FS jest przede wszystkim fundacją ukierunkowaną na promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększenie dostępności do zorganizowanego szkolenia sportowego. To właśnie te wartości powodują, że każdy może znaleźć w PSFS swoje miejsce i mieć możliwość doświadczenia profesjonalnego i merytorycznego treningu.

Chcąc zapewniać jak najlepsze warunki do rozwoju zawodników, Pogoń Szczecin FS oferuje szeroki wachlarz dodatkowych projektów, takich jak Szkoła Techniki, Piłkarskie Przedszkola czy Akademia Bramkarska. Każdy z nich ma na celu doskonalenie specjalistycznych umiejętności, które okazują się kluczowe w szerszej perspektywie. Zajęcia w małych grupach dają możliwość zwrócenia uwagi na detale, które często przeważają o końcowym sukcesie.

Efektem ciężkich treningów jest progres. Wiąże się on często z faktem zmiany otoczenia, by tworzyć szczególnie uzdolnionym zawodnikom odpowiednie środowisko do rozwoju. Naturalną koleją rzeczy są przenosiny do Akademii Pogoni Szczecin. Jedna z najlepszych Akademii w kraju zapewnia profesjonalne warunki treningowe, oparte na autorskim modelu szkolenia. Każdy taki transfer sprawia ogromną satysfakcję i jest nagrodą dla trenerów, za ich codzienną pracę z zawodnikami.

Przejście do struktur Akademii to nie tylko sukces indywidualny, ale również inspiracja dla innych młodych piłkarzy z Pogoń Szczecin Football Schools. To pokazuje, że ciężka praca, zaangażowanie i pasja mają szansę zaowocować miejscem w jednej z najbardziej renomowanych akademii piłkarskich w Polsce. To również sukces całej organizacji PSFS i docenianie pracy każdego trenera – komentuje koordynator ds. szkolenia, Dominik Rutkiewicz.

Jednym z przykładów przejścia takiej ścieżki jest Maksymilian Karbownik. Młody bramkarz przez długi czas strzegł bramki zespołu rocznika 2008 Pogoni Szczecin FS. Kolejnym punktem na jego drodze rozwoju były regularne treningi w Akademii Bramkarskiej. Nieustanny zapał i chęci do pracy sprawiły, że jego umiejętności zostały dostrzeżone przez trenerów Akademii Pogoni Szczecin. Zimowy okres przygotowawczy Maks przepracował już wraz z zespołem U17, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów.

Jego młodszy kolega, Alan Kawalerski, również przeszedł podobną ścieżkę. Przez kilka lat występował w Pogoni Szczecin FS, a dodatkowo uczęszczał na zajęcia prowadzone w ramach Szkoły Techniki. Obie formy aktywności sprawiły, że Alan zrobił kolejny krok naprzód w swojej przygodzie z piłką i dziś trenuje już z rówieśnikami w Akademii Pogoni Szczecin.

Fundacja Pogoni po raz kolejny okazała się świetną platformą dla rozwoju zawodników. A jej struktura i zmiany które wprowadzamy dają coraz lepsze efekty. Zawodnicy dzięki kompleksowej opiece i fachowym zajęciom prowadzonym przez trenerów PSFS oraz możliwością dodatkowych zajęć ukierunkowanych już pod ich zdolność takie jak szkoła techniki czy akademia bramkarska dają możliwość awansu do struktur Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, gdzie w ligowych rozgrywkach będą miały możliwość regularnej rywalizacji z najlepszymi rówieśnikami z Polski – dodaje Dominik Rutkiewicz.

Nie są to pojedyncze przypadki. Blisko 30. zawodników przechodziło przez podobną ścieżkę, jak Maks i Alan. Regularna praca w połączeniu z zaangażowaniem przynosi oczekiwane rezultaty. Jakie będą ich kolejne kroki? Gorąco wierzymy, że ten najważniejszy zostanie postawiony w granatowo – bordowej koszulce, podczas meczu I zespołu Pogoni Szczecin!