Działania Pogoń Szczecin Football Schools w trakcie wakacjiPomimo trwających wakacji i braku treningów w lipcu, pracownicy PSFS intensyfikują działania na wielu płaszczyznach i planują pracę na najbliższe miesiące.

Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do trzech obozów piłkarskich, które potrwają aż do pierwszych dni sierpnia. Na wspaniale przygotowanych obiektach w Białym Borze, młodzi adepci piłki nożnej z roczników od 2007 do 2014 będą się przygotowywać do kolejnego sezonu. Podczas pobytu zaplanowano dwa treningi dziennie, wiele atrakcji oraz dodatkowe zajęcia sportowe i integracyjne.

Od czerwca Fundacja realizuje projekt „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez promocję sportu wśród dzieci i młodzieży 2022 r.”, który dzięki wsparciu Gminy Kołbaskowo obejmie dzieci uczęszczające na treningi w grupach w Przecławiu. Realizacja zadania ma wprost odpowiadać na potrzebę stworzenia możliwości szerokiego udziału w zajęciach sportowych oraz ligach związkowych dzieci i młodzieży również z mniejszym potencjałem sportowych umiejętności i z mniejszych miejscowości.

Jeszcze w lipcu rozpocznie się realizacja drugiego etapu projektu „Promocja aktywności sportowej w społeczeństwie poprzez organizację turnieju międzypokoleniowego "Tata i ja" oraz kampanię informacyjną dotyczącą zdrowego stylu życia”. Podczas kampanii edukacyjnej i informacyjnej, dotyczącej zdrowego i aktywnego stylu życia oraz profilaktyki zdrowia, zaplanowano działania za pośrednictwem stron internetowych i social media, a dla osób starszych przygotowany będzie folder w wersji papierowej. Partner medyczny Fundacji Doktor Spondylus umożliwi dodatkowo przeprowadzenie darmowych badań przesiewowych dla dorosłych i seniorów. Zadanie jest dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich 2022.

Wielkimi krokami zbliża się również drugi turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiego turnieju Pogoń Szczecin Football Schools o Puchar Floriana Krygiera.  27 – 28 sierpnia na boiskach CSDiM przy ul. Karłowicza 28 w Szczecinie rywalizować będą ze sobą młodzi piłkarze z roczników 2012 i 2014 o kwalifikacje do wielkiego finału. We wrześniowym finale udział wezmą największe akademie z Polski. Turniej jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację turnieju wspierają Województwo Zachodniopomorskie, ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem, Doktor Spondylus oraz Pogoń Szczecin S.A.

W sierpniu zaplanowano z kolei powrót do pełnych treningów, dlatego też PSFS rozpoczęło nabory uzupełniające do wszystkich grup wiekowych począwszy od dzieci w wieku 1 – 3 lat (Pogoń Baby), poprzez dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci od 6 do 14 roku życia. Aktualnie trwają zapisy do grup w Szczecinie, Przecławiu, Stargardzie, Dobrej, oraz Stepnicy. Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://fundacja.pogonszczecin.pl oraz pod numerem 607 709 299.

Chcesz być na bieżąco? Zapraszamy do śledzenia aktualnych i planowanych działań Pogoń Szczecin Football Schools na stronie fundacja.pogonszczecin.pl oraz w social media szkółki.