"Tata i ja", czyli wyjątkowo rodzinny turniejSłońce, radość, uśmiech i... rodzina. Formuła turnieju "Tata i ja" jest przygotowana w ten sposób, by pasja do sportu łączyła rodziców i ich dzieci, którzy na potrzeby wspólnej integracji mogli zagrać w jednym zespole.

W zabawie uczestniczyło blisko 100 zespołów, co jest najlepszym dowodem na to, jak wielki entuzjazm event wzbudził zarówno wśród młodych piłkarzy, jak i ich rodziców.
Każda drużyna wcieliła się w rolę jednej z reprezentacji, która zagra w tegorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej. W związku z tym, że naszych zespołów było o wiele więcej, to zarejestrowaliśmy kilka drużyn prosto z Argentyny, Anglii, Brazylii, a nawet tych, które nie zagrają w Katarze. To jednak mało istotne, gdyż to zabawa tego dnia była najważniejsza! Gry odbyły się w dwóch turach, z podziałem na młodszych, jak i odrobinę starszych adeptów futbolu.

Była to już piąta odsłona stałego, cyklicznego przedsięwzięcia. Rok temu wystąpiło w nim 70 drużyn, zatem po raz kolejny zanotowaliśmy rekord liczby wyjątkowo usportowionych ekip!

  • Mojemu synowi największą radość sprawia gra w piłkę bez zatrzymywania się i bez zbędnych przerw na odpoczynek. Na co dzień trenuje w Stargardzie. Bardzo kocha piłkę nożną i każdy trening jest dla niego świętem. Dla mnie najważniejsze jest, aby być dzisiaj z synem i wspólnie spędzać czas. Wyniki są bez znaczenie - mówi Mariusz Zdziebko, tato Karola.
  • Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę zabrać wspólnie z synem w piłkę nożną. Dodatkowym smaczkiem jest organizacja turnieju. Mam dziś "gęsią skórkę", co tez oznacza, że to dla mnie bardzo fajne przeżycie. To już kolejna edycja turnieju, w której biorę udział. Wyniki sportowe nie są ważne, choć oczywiście one również podkręcają w jakiś sposób klimat eventu. Zabawa jest jednak priorytetowa - dodawał Jan Jakubowski, tato Michała.
  • Zagraliśmy na ośmiu miniboiskach jednocześnie. Dziś liczy się gra fair play, integracja rodzinna i budowanie wzięzi, a także wyśmienita zabawa. Chcemy również, aby rodzice zobaczyli, ile dzieci dają od siebie na treningach i czym może skutkować wspólna gra w piłkę nożną. W trakcie gierek rodzice nie mogli zdobywać goli, a jedynie asystować. Wszyscy wygrywają, więc zrezygnowaliśmy z prowadzenia klasyfikacji - informował Dominik Rutkiewicz, trener-koordynator PSFS. - Cały czas też staramy się budować przywiązanie do Dumy Pomorza, więc i tym razem uczestnicy turnieju otrzymają okazjonalne szaliki "Tata i ja", a także smycze i wlepki. Nie zapomnieliśmy również o pamiątkowych medalach i dyplomach. Pogoń łączy! - dodawał.

W trakcie turnieju prowadziliśmy kampanię edukacyjną i informacyjną, dotyczącą zdrowego stylu codziennego funkcjonowania. Bez wątpienia w tym procesie kluczową rolę odgrywa aktywność fizyczna wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk społecznych. W związku z tym przygotowaliśmy materiał edukacyjny i informacyjny dotyczący upowszechniania sportu. W tym zakresie priorytetem było merytoryczne uzasadnienie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych walorów sportu. Promowana była również profilaktyka zdrowia jako najważniejszy element w dbaniu o prawidłowy stan organizmu. Na turnieju nasz partner - Doktor Spondylus - przeprowadzał darmowe badania i konsultacje dotyczące zdrowego trybu życia.
Główną ideą wszystkich turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych. To misja, która będzie miała przełożenie na całe życie - zarówno w kwestii kształtowania osobowości, jak i kreowania zdrowych nawyków, które winny zostać z nami już zawsze. Sport wzmacnia!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Sport dla Wszystkich 2022.

Organizację turnieju wsparły ZCI Pajos, Pallada Ubezpieczenia, Kibice Razem oraz Selgros. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie w pracy nad przedsięwzięciem. Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań, gdyż przed nami jeszcze mnóstwo wyzwań!

https://pogonszczecin.pl/galeria/20220620110021/turniej-tata-i-ja-na-zdjeciach