Portowa klasa sportowaWraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/22 w Szkole Podstawowej Nr 68 im. 12 Pułku Ułanów Podolskich powstanie odział klasy I z rozszerzonym programem wychowania fizycznego, o profilu piłka nożna.
Klasa będzie objęta patronatem Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools, która jest certyfikowaną szkółką, spełniającą wymogi programu Certyfikacji PZPN dla szkółek sportowych. Zajęcia sportowe będą prowadzić trenerzy powiązani z Fundacją Pogoń Szczecin Football Schools, posiadający odpowiednie kwalifikacje trenerskie oraz wykształcenie wyższe z zakresu wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie klasy będą brać udział w turniejach, zawodach oraz zgrupowaniach sportowych pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej. Dołączenie do klasy sportowej jest gwarancją połączenia zamiłowania do sportu wraz z rozwojem intelektualnym i fizycznym.
O przyjęcie do klasy mogą ubiegać się wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania oraz przynależność klubową. Jednym z wymogów jest odbycie testów sprawnościowych i specjalistycznych, podczas których nasi trenerzy sprawdzą predyspozycje kandydatów pod względem sportowym i mentalnym.
Testy sprawnościowe do klasy sportowej będą przeprowadzone w terminie 8-12 marca
Więcej informacji na stronie szkoły >>KLIKNIJ TUTAJ<< oraz pod numerem telefonu +48 727 645 998 (Trener koordynator Dominik Rutkiewicz)