Przed nami Szczecin Cup im. Włodzimierza ObstaPiłkarska gratka nadciąga wielkimi krokami. 8 i 9 czerwca będzie miał miejsce dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży z całego kraju. Szczecin Cup jest wyjątkowy w kalendarzu naszych wydarzeń, gdyż organizujemy go ku pamięci Włodzimierza Obsta.

Do udziału w kolejnej edycji turnieju zaproszono czołowe polskie drużyny. Nasza młodzież z Akademii Pogoni Szczecin, z rocznika 2010, zmierzy się z m.in. rówieśnikami z Jagiellonii Białystok, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Warty Poznań, Wisły Kraków i Escola Warszawa. W najbliższy weekend na boiskach CSDiM przy ulicy Karłowicza 28 potyczki toczyć będzie około 250 wyjątkowo zdolnych dzieci. Oczywiście nie obędzie się bez pucharów, medali oraz statuetek dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców.

Trener Obst był zawodnikiem Pogoni od poziomu trampkarza, a od 1972 roku rozpoczął w klubie pracę szkoleniową z zespołami trampkarzy młodszych i starszych. Od tamtego czasu niemal nieprzerwanie szkolił młodych adeptów piłki nożnej w Szczecinie. Był najdłużej pracującym trenerem w Pogoni i można stawiać go za wzór w kwestii przywiązania do miasta i szczecińskiej piłki.

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych.

Partnerem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie oraz Franc Home Development. Turniej dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację wspierają Pogoń Szczecin, Pallada Ubezpieczenia, ZCI Pajos, zaś opiekę medyczną zapewnia Doktor Spondylus (Sportpak.pl). Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego kibicowania - bezpośrednio na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Niech to będzie niezapomniany czas, wypełniony fantastycznymi meczami!