Szczecin Cup 2024, czyli piłkarskie święto przy Twardowskiego8 i 9 czerwca na boiskach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przy ulicy Karłowicza 28 odbył się turniej piłkarski Szczecin Cup imienia trenera Włodzimierza Obsta. W finałowym spotkaniu Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Szczecin. Brązowe medale odebrali młodzi piłkarze Salosu Szczecin, a tuż za podium uplasowali się gracze Warty Gorzów.

Turniej nie bez powodu jest określany jako piłkarskie święto. W jednym miejscu, podczas dwudniowej rywalizacji, spotkały się największe akademie w Polsce i ponad 250 dzieci z całego kraju. Za nimi podążyli ich bliscy, aby ramię w ramię, niezależnie od klubowych sympatii, wspierać wszystkich młodych piłkarzy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

Szczecin Cup 2024 - film
Galerie zdjęć: 

Szczecin Cup 2024 - galeria 1  

Szczecin Cup 2024 - galeria 2  

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych. Wynik jest ważny i jest istotą współzawodnictwa, ale nie może nigdy przesłaniać rozwoju zawodników.  

Dla trenerów celem nadrzędnym jest promocja jednostki, indywidualizacja tego całego procesu i żeby w przyszłości kilku tych zawodników zagrało być może na dużym stadionie. Nie obyło się także bez nagród indywidualnych dla czołowych graczy turnieju. Swojego zadowolenia nie kryli trenerzy zespołów, które brały udział w przedsięwzięciu. 

Szczególne podziękowania kierujemy do Partnerów i instytucji. Dziękujemy Panu Marcinowi Majka, właścicielowi firmy Franc Home Development, który kolejny rok przyczynił się do sukcesu organizacyjnego Szczecin Cup 2024. 

Partnerem wydarzenia było Pomorze Zachodnie. Turniej dofinansowano ze środków Gminy Miasto Szczecin. Organizację wspierają Pogoń Szczecin, Pallada Ubezpieczenia, ZCI Pajos, zaś opiekę medyczną zapewnia Doktor Spondylus (Sportpak.pl). Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Radio Eska.