Szczecin Cup już w ten weekendFutbolowa gratka nadciąga wielkimi krokami. 4 i 5 czerwca będzie miał miejsce dwudniowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży z całego kraju. Szczecin Cup jest wyjątkowy na mapie naszych wydarzeń, gdyż organizujemy go ku pamięci Włodzimierza Obsta.

Do udziału w turnieju zaproszono czołowe polskie drużyny.  Nasza młodzież z Pogoń Szczecin Football Schools i Akademii Pogoni Szczecin, z rocznika 2008, m.in. zmierzy się z rówieśnikami z Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze czy Śląska Wrocław.

Turniej finałowy został poprzedzony eliminacjami dla szczecińskich drużyn, które wygrała Arkonia Szczecin. W najbliższy weekend na boiskach CSDiM przy ulicy Karłowicza 28 potyczki toczyć będzie około 250 wyjątkowo zdolnych dzieci. Oczywiście nie obędzie się bez pucharów, medali oraz statuetek dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców. Już nie możemy doczekać się tych emocji!

Trener Obst był zawodnikiem Pogoni od poziomu trampkarza, a od 1972 roku rozpoczął w klubie pracę szkoleniową z zespołami trampkarzy młodszych i starszych. Od tamtego czasu niemal nieprzerwanie szkolił młodych adeptów piłki nożnej w Szczecinie. Był najdłużej pracującym trenerem w Pogoni i można stawiać go za wzór w kwestii przywiązania do miasta i szczecińskiej piłki.

Główną ideą turniejów organizowanych przez Pogoń Szczecin Football Schools jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Istotnym elementem jest również wyrównywanie szans dla wszystkich dzieci i młodzieży w dostępie do różnych form aktywności fizycznej oraz identyfikacja i wspieranie rozwoju talentów sportowych.
Turniej dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin. Współorganizatorem wydarzenia jest Zarząd Portu Morskich Szczecin i Świnoujście, zaś opiekę medyczną zapewnia Doktor Spondylus.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do aktywnego kibicowania - bezpośrednio na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera.
Niech to będzie niezapomniany czas, wypełniony fantastycznymi meczami!