Pogoń Szczecin Football Schools z brązowym certyfikatem Polskiego Związku Piłki NożnejFundacja Pogoń Szczecin Football Schools od dłuższego czasu może pochwalić się obecnością w elitarnym gronie szkółek odznaczonych Certyfikatem, nadanym przez PZPN i tym razem otrzymała kolejny certyfikat na lata 2022 – 2023. Nie mniejszym wyróżnieniem jest, że w całym województwie zachodniopomorskim takich certyfikatów przyznano tylko siedem.
Warto dodać, że Pogoń Szczecin Football Schools nie tylko utrzymała status brązowej gwiazdki, ale rozwija swoją działalność, dodając kolejne drużyny do Programu Certyfikacji. Obecnie programem objętych będzie 18 zespołów trenujących z Gryfem na piersi, co jest najlepszym wynikiem w naszym regionie oraz jednym z najlepszych w skali kraju.

Czym jest Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN?

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Program certyfikacji stawia mnóstwo wymagań, których celem jest polepszenie jakości szkolenia. Kluby, będące w Programie, mają nie tylko obowiązek wprowadzenia konkretnych standardów szkolenia, ale również konkretnych rozwiązań związanych z funkcjonowaniem oraz organizacją.

Co oznacza brązowa gwiazdka?

Beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego PZPN. Praca trenerów jest na bieżąco weryfikowana przez trenerów monitorujących z ramienia PZPN.

Ze szczegółami Programu Certyfikacji i zawarte z nim wymagania można zapoznać się na stronie https://www2.laczynaspilka.pl/certyfikacja