Zmiany sportowe w PSFSPo krótkiej przerwie związanej z feriami zimowymi, do treningów powrócili młodzi piłkarze Pogoń Szczecin Football Schools. Wraz ze wznowieniem zajęć, w szkółce weszły w życie zmiany dotyczące części szkoleniowej i sportowej.

Od 14 lutego nastąpiła między innymi reorganizacja grup trenujących na terenie Szczecina i Przecławia oraz wprowadzony został nowy system zarządzania szkółką.
- Z początkiem roku przeprowadziliśmy spotkania z opiekunami, na których przedstawiliśmy nową organizację grup treningowych oraz wyjaśniliśmy założenia dotyczące indywidualizacji zajęć treningowych – wspomina Dominik Rutkiewicz, trener koordynator PSFS – Cieszymy się, że szkółka jest w stanie zagwarantować również dodatkową kadrę trenerską i to pomimo braku takiego wymogu wynikającego z Brązowego Certyfikatu PZPN. Są to duże zmiany, ale nie zapominamy o naszych priorytetach czyli promowaniu aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród wszystkich dzieci niezależnie od poziomu piłkarskich umiejętności. 

Podsumowanie zmian w grupach treningowych Szczecin i Przecław:

 • podział na grupy treningowe, dostosowane do umiejętności dziecka:
 • grupa – granatowa
 • grupa – bordowa
 • grupa – złota
 • dwóch trenerów na każdej jednostce treningowej od kategorii wiekowej żak
 • większy poziom indywidualizacji zajęć treningowych
 • możliwość przejścia do kolejnej grupy - zwiększenie motywacji wewnętrzna zawodnika
 • udział w turniejach oraz grach sparingowych dostosowany do poziomu grupy - każda grupa z wyznaczonym minimalnym graniem w mezocyklu miesięcznym: skrzat – 1, żak – 2, orlik – 3, młodzik – 3, trampkarz – 3
 • nowy system informatyczny zarządzania szkółką.
   

Szkolenie w szkółce prowadzone jest według szczegółowej ścieżki rozwoju, która gwarantuje ciągłość szkolenia dla dzieci od 1 roku aż do 16 roku życia. Od 1 do 3 roku życia prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej w ramach projektu Pogoń Baby. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a specjalnie dobrane ćwiczenia prowadzone są przez doświadczoną kadrę trenerską. Kolejnym etapem rozwoju młodych piłkarzy są regularne treningi piłkarskie dla dzieci w wieku 4 - 16 lat. Treningi w szkółce prowadzone są przez wykwalifikowana i licencjonowaną kadrą trenerską, a szkółka posiada Brązowy Certyfikat PZPN.